wtorek, 28 stycznia 2014

Najważniejsze zrozumieć


Zrozumienie prawdziwych przyczyn chorób.


Z medycznego punktu widzenia ciało nie jest naturalnym systemem homeostatycznym, zaprojektowanym do zmierzania w kierunku zdrowia, ale raczej 'sferą wojenną'.  Choroba, czy guz - to wróg, którego należy się pozbyć za wszelką cenę. Bardzo rzadko ten 'wróg' widziany jest jako posłaniec, próbujący zwrócić naszą uwagę.

Nasze ciało jest najlepszym systemem zdrowia jaki mamy, jeżeli tylko wiemy, w jaki sposób go słuchać.
Przyzwyczajeni jesteśmy, by zwracać się do lekarzy za każdym razem, kiedy martwimy się o swój stan zdrowia. Wpojono nam mit o zbawiennym działaniu medycyny - lekarze wiedzą więcej o naszych ciałach niż my sami, i są w posiadaniu naszego zdrowia.

Wszyscy odbieramy regularne sygnały naszego ciała, wskazujące nam, co służy naszemu zdrowiu i dobremu samopoczuciu, a co nie jest dla nas w pełni wspierające.
Jesteśmy stworzeni do życia, tworzenia i cieszenia się zdrowiem, równowagą i wolnością, zarówno na poziomie osobistym jak i zawodowym. To nie wymaga perfekcji. Wymaga natomiast uczynienia tego co w naszej mocy i świadomości, że NIKT nie ulepszy naszego życia ZA NAS. 
Tylko MY sami musimy przystąpić do tego świadomie. Musimy obudzić ten nieruchomy, mały, mądry głos intuicji, głos naszego ciała, który ignorowaliśmy, poprzez wpływ naszej kultury, chorób, błędnych informacji i nieprawidłowego funkcjonowania.

Świadomość kreuje ciało, które jest stworzone przez dynamiczny, energetyczny system. Wpływ na nie ma sposób odżywiania, stosunki międzyludzkie, dziedziczność i kultura, a także wzajemne oddziaływanie tych czynników.
Medycyna, od której jesteśmy uzależnieni, wierzy, że technologia i badania naukowe nas uratują, oraz, że możliwe jest kontrolowanie i analizowanie każdego czynnika. Jesteśmy zdeterminowani przez paradygmat wyobraźni, który hołduje nauce i wierzy, że jest ona obiektywna. Przyjmujemy, że wszystko, co ma etykietę "naukowe" musi być prawdziwe. Nauka jednak jest ograniczona przez kulturę przepełnioną systemem medycznych uzależnień. Tendencje w kulturze determinują, w co należy wierzyć, a co ignorować. Trudno jest wyobrazić sobie, że badania naukowe nie mogą dokładnie wyjaśnić "jak" i "dlaczego" ciało zachowuje się w taki czy inny sposób.
Tylko związek z własnym sumieniem i emocjami jest wiarygodny, ponieważ nasze życie składa się z wielu procesów, które nigdy wcześniej nie zaistniały i nie zaistnieją w przyszłości.
Ignorujemy lub nie ufamy naszemu wewnętrznemu systemowi porad i wrodzonym zdolnościom. Prawda jest taka, że nikt nie może wykreować zdrowia dla kogoś innego.

Doskonalenie swoich nawyków, stosowanie odpowiedniej diety, codzienne bieganie nie jest wystarczające do całkowitego wyleczenia chorób, jeśli np. mieszkamy z alkoholikiem, czy pracoholikiem, lub mamy traumatyczne przeżycia, których nie możemy się pozbyć. Próba zmiany stylu życia, zastępowanie leków czy chirurgii innymi sposobami leczenia, jest pierwszy krokiem do innego spojrzenia na zdrowie. Musimy poczynić radykalne zmiany w naszych umysłach i życiu, aby naprawdę poczuć się lepiej.
Nie ma choroby, która nie byłaby umysłowa i emocjonalna, a zarazem fizyczna. Narządy naszego ciała bezposrednio komunikują się z mózgiem i na odwrót, poprzez chemicznych posłańców, znanych jako neuropeptydy. Te substancje chemiczne są częscią drogi, w której myśli i emocje wpływają bezpośrednio na nasze ciało. Znaczy to, że całe ciało czuje i wyraża emocje - każda cząstka naszego ciała czuje i myśli. Łatwo zrozumieć, że kiedy jesteśmy smutni, nasze organy również są smutne i ich funkcja jest zaburzona.
Myśl trzymana długo i powtarzana wystarczająco często, staje się wierzeniem. Ta wiara staje się biologią. Nasze osobiste historie są przechowywane  przez ciało w mięśniach, organach i w innych tkankach. Ta informacja nie jest rozpoznawana przez świadomą częsć naszego intelektu.
Jeśli chcemy ulepszyć lub zmienić naszą rzeczywistość i stan zdrowia, musimy najpierw zmienić swe wierzenia - na wiarę w to, co jest możliwe do osiągnięcia.
Mimo, że choroby są bardzo realne i fizyczne, często towarzyszą im i wzmacniają je nasze nieświadome przekonania. Poznając je, możemy odkryć głębokie zaprogramowanie naszych ciał, i zmienić je w taki sposób, aby wspierać nasze zdrowie.

(powyższe myśli zaczerpnęłam z wypowiedzi, wywiadów doktor Preeti Agrawal, która jest doktorem nauk medycznych, specjalizacja - ginekologia i położnictwo)

Na filmiku - bardzo wartościowy wykład wygłoszony na VI Festiwalu Zdrowia we Wrocławiu w dniu 28 września 2013 przez dr Preeti Agrawal na temat Zrozumienia prawdziwych przyczyn chorób.preeti-agrawalDr Preeti Agrawal jest doktorem nauk medycznych, specjalistą II stopnia z ginekologii i położnictwa. Jest prezesem Fundacji Kobieta i Natura, prowadzi we Wrocławiu Szkołę Świadomego Macierzyństwa. Jest autorką publikacji pt: „Siła jest w Tobie”, "Menopauza. Mity i rzeczywistość'' , "Kobieta i natura'' , "Odkrywam macierzyństwo', “Zdrowa dieta przed poczęciem i w czasie ciąży”, “Zdrowie nastolatki”, “Zdrowie piersi”
preetigin.pl
kobietainatura.pl

5 komentarzy:

 1. Bardzo wartościowy wykład

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam kiedyś u Pani doktor..bardzo ciepła kobieta....
  artykuł przeczytałam z ciekawością.Od dawna interesuję się tzw. zdrową żywnością a teraz gdy przyszła choroba , tym bardziej.
  Miłego dnia....

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimie - dziękuję za potwierdzenie.

  Jato Yola, bardzo mi przykro z powodu choroby. Najważniejsze w tym momencie, że się nie poddajesz. Pięknego bloga założyłas, pisanie to jedna z lepszych terapii, a Ty pięknie piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 4. dziękuję za miłe słowa.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Jato Yola, ja mam do Ciebie pytanie.
  Czy pani Doktor leczyła Ciebie?
  Czy sugerowała Ci sposób odżywiania?

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń