czwartek, 3 stycznia 2013

Zima, pomarańcze i goździki.


 
Mamy już nowy 2013 rok. Z tej okazji pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim osobom, które zawitają w moje skromne progi.
Niech to będzie dla każdego z nas najlepszy, pomyślny, najszczęśliwszy rok!

Pomarańcze, ze względu na ich piękną barwę i kulisty kształt, od wieków kojarzono ze słońcem, które jako niezbędne do życia symbolizuje płodność, rozród i energię życiową. W wielu mitologiach pomarańczę jako „Złote Jabłko” wiązano z historią powstania świata. Do dziś wierzy się, że owoc ten wręczony komuś w darze, zapewnia pomyślność i szczęście.

Zdjęcie: Dieta na zimę


 Gdy ogarnia nas zimowe zniechęcenie, posiłkujmy się zapachami, najlepiej tymi, które przywodzą nam miłe skojarzenia, np. świąteczne. Cynamon, skórka pomarańczy, laseczka wanilii, goździki, imbir niech goszczą w naszych domach nie tylko w Wigilię. Niech odstraszają od nas wszelkie grypy i przeziębienia.
Dobrze jest przyozdobić stoły pomarańczami z powtykanymi w skórkę goździkami (to samo można zrobić z innymi cytrusami, nawet z jabłkami, ale będą na krótko), które pachną wspaniale nawet przez kilka tygodni.

Więcej pomysłów na pomarańcze i goździki, a także herbatki, nalewki z udziałem pomarańczy i goździków można znaleźć w google:
tutaj

Informacje o pomarańczach w dużych szczegółach i pięknie podane można znaleźć tutaj:
Pomarańcze

2 komentarze:

 1. Hello Maria,

  I stopped by to say hello. I was just browsing your blog and it looks wonderful.

  I hope that you are doing well. Wishing you a beautiful day.

  Karen

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank you Karen!
  I am very happy you visited me.
  Last time I have a little problem with my health, so I am not active.
  I hope I'll be well soon.

  Greetings for you and your family.

  OdpowiedzUsuń