wtorek, 23 czerwca 2015

Borówki i nasze oczy + Sergiej Litwinow.


 Foto


Borówki, popularne czarne jagody są nie tylko smaczne i zdrowe dla naszego ogólnego zdrowia. Jedząc borówki zapewniamy sobie luteinę i zeaksantynę, składniki, które mają pomóc naszym oczom zachować dobry wzrok do końca życia. Jedna szklanka borówek to 12 mg luteiny i zeaksantyny. Te dwa antyoksydanty chronią nasze oczy przed wieloma chorobami, w tym, co ważne, chronią nasze oczy przed negatywnymi skutkami nadmiernego promieniowania słonecznego.
Nasze pyszne boróweczki to również bogactwo witaminy C i A, a także cynku, które nasze oczy bardzo potrzebują, aby długo i dobrze nam służyły.

Oczywiście najlepsze, najzdrowsze są borówki, gdy jemy je na surowo!

Jednak nasza przekorna natura lubi ulepszać, dogadzać podniebieniu. Lubi mieć tzw. zachcianki, które chcemy, czy nie chcemy jednak spełniamy.
Jeśli to robimy sporadycznie, dajmy sobie rozgrzeszenie.

Obiecałam Joli niespodziankę - oto jagodowa niespodzianka dla Joli i dla każdego kto tutaj zaglądnie.

Pamiętajmy: pierwsza pokusa zaczyna się od oczu - najpierw smakują/testują/delektują się oczy.Ktoś ładnie powiedział: Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal (a żołądek i tak wszystko zapamięta).

Przepis na borówkową tartę (http://cosnaslodko.blogspot.com/), a jego oryginał: tutaj .

Najważniejsze! Jak My widzimy świat?
 
Świat jest piękny! My jesteśmy piękni, bo tak widzą nasze oczy!


Sergiej Litwinow (więcej o Siergieju), znany terapeuta przede wszystkim od oczu, wprowadzi nas w świat dobrego widzenia ucząc jak trenować wzrok.
 Nikt nie znudzi się słuchając jego pełnego animuszu i humoru wykładu, a nasze oczy odwdzięczą się nam pięknym widokiem na świat przez długie lata.

Możesz widzieć bez okularów - fragmenty.


Cały wykład:

2 komentarze:

 1. borówki - to chyba jedyne niepryskane owoce, przynajmniej nie są alergizujące.. pewnego lata mój 3 letni wtedy synek - alergik, nie tolerował żadnych owoców oprócz borówek, mądry lekarz powiedział, że dziecko nie jest uczulone na żadne owoce, tylko na chemię, którą owoce są potraktowane..
  więc niech borówki cieszą nasze oczy i inne zmysły jak najdłużej..
  jesteś Mario cudowną, wyjątkową osobą i wspaniałą blogerką..
  pozdrawiamy Cię cieplutko..
  An..i Adept

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj An i Adept,
  dziękuję za informacje o borówkach i o tym, że dzieci nie są uczulone na owoce tylko na chemiczne opryski. Często ktoś mówi, że jest uczulony na jakiś owoc.
  Natura (naturalna) jak widać nie może nas uczulać.

  Na tak miłe komplementy mogę tylko powiedzieć Dziękuję bardzo, poczułam się wyjątkowa.

  Serdeczności moc dla Was.

  OdpowiedzUsuń