środa, 17 października 2012

Aloes, zdrowie, uroda i Vit. B-12


Aloes dla zdrowia i urody

Phot: tutaj
 
Ze świeżych liści  otrzymuje się sok o konsystencji żelowatej. Przyjmuje się go doustnie. Działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, biostymulująco, przeciwcukrzycowo, przeciwwrzodowo, wzmacniająco i uodparniająco. Powoduje zmniejszenie objawów chorobowych w uszkodzonych stawach (zwłaszcza w chrząstce stawowej) i poprawia lepkość płynu stawowego.
(Zioła - prof. Aleksander Ożarowski)

Aloes pochodzi z tropikalnych regionow. Wymaga stanowiska jasnego - latem temp.18-24 st. C, a zimą 6-10 st. C. Ma wygląd drzewiasty lub krzaczasty. Lubi podłoże przepuszczalne. Nie lubi zalegania wody. Dobrze jest zapewnić w doniczce odpowiedni drenaż z kamyczków lub skorup.
Ma olbrzymie zastosowanie w medycynie i kosmetyce.

Pięknie o wykorzystaniu aloesu dla zdrowia i urody mówi Joasia Balaklejewska, której książkę "Niech twoje ciało będzie twoją swiątynią" właśnie czytam. Joasia mówi również, że aloes to źródło witaminy B-12.
http://chooselife.pl/niech-twoje-cialo-bedzie-twoja-swiatynia-ebook/
2 cześć filmu:
http://youtu.be/63umEggiojY

Aloe Vera -cudowny kosmetyk

Joasia jest autorką pięknego bloga:
http://chooselife.pl/

Polecam również stronę Świat Kwiatów. Mnóstwo informacji również z komentarzy:
http://www.swiatkwiatow.pl/aloes-aloe-id426.html

1 komentarz:

 1. Aloes to naprawdę wspaniała roslinka i piękny kwiat.
  Dodaję go do szejków, paciam skórę i zachwyca mnie efekt.

  W komentarzach w podanym linku jest sporo informacji o zastosowaniu aloesu. Podam tutaj jedną dotyczącą wrastających paznokci.
  Ktos pisze tak:
  Ja wyleczyłam sobie wrastające paznokcie u stóp aloesem,owijałam aloesem palce a potem na to bandaż i tak spałam,robiłam takie zabiegi przez tydzień i od kilku lat nie wiem co to znaczy mieć wrastające paznokcie.Aloes to cudowna roślina na wszystko.

  OdpowiedzUsuń