czwartek, 2 stycznia 2014

Co to jest dna moczanowa i jak jej zapobiegać?


Bardzo interesujące i pożyteczne informacje dla tych, którzy zmagają się przede wszystkim z takimi schorzeniami jak:
choroby reumatyczne, dna moczanowa, stwardnienie rozsiane... i wiele innych .Czy dietę owocowo-warzywną oraz wegańską można uznać za skuteczną terapię  w schorzeniach  reumatologicznych?

Co mówi na ten temat dr nauk medycznych, ordynator Oddziału Reumatologii Carolina Medical Center w W-wie - Edyta Biernat-Kałuża.
Dr Edyta ma również swoje bardzo osobiste doświadczenia, gdyż sama od 19 roku życia choruje na reaktywne zapalenie stawów, a od 15-tu lat na stwardnienie rozsiane, o czym mówi w filmiku.

Te informacje, wraz z optymistycznymi rokowaniami wyleczenia w/w schorzeń znalazłam na stronie internetowej popularnego już magazynu Vege, którą polecam każdemu, kto interesuje się swoim zdrowiem i poszukuje naturalnych sposobów utrzymania dobrej kondycji.
Strona ta nie zastąpi magazynu Vege . (poniżej bieżący, świąteczny numer).

Jak autorzy piszą, serwis ten nie powstał ZAMIAST Magazynu! On powstał DODATKOWO!
Na stronie znaleźć można newsy, ciekawostki, artykuły archiwalne i aktualne oraz zajawki kolejnych numerów.

Na postawione w moim dzisiejszym poście pytania znalazłam tutaj odpowiedź:
Nie ma diety cud - jest dieta fakt

Krótki fragment:

Na czym polega ta terapia?
W mojej praktyce lekarskiej stosuję przede wszystkim sześciotygodniowy cykl oczyszczający organizm dietą warzywno-owocową. Ponieważ duża część chorób z dziedziny reumatologii czy ogólnie chorób cywilizacyjnych, w tym miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie, ma związek z dietą, pacjent tak naprawdę nigdy już nie powinien wracać do dotychczasowego sposobu odżywiania. Pacjent, wspólnie ze mną, podejmuje decyzję o zmianie diety i rozkładamy terapię na etapy. - mówi dr n. med. Edyta Biernat-Kałuża.

Cały artykuł - wywiad z dr Edytą:
Nie ma diety cud - jest dieta fakt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz